Summa Cum Laude Donors - 5 or more contributions totaling over $1,000
You can join this list by calling the Alumni Office at 513-363-9085 or DONATE NOW.

Class of 1988

Christopher Allen,

Class of 1984

Carol Mitchell Lawrence,

Class of 1975

Diane Bachmann Mitman,

Class of 1973

Kathy Price-Rieck,

Class of 1972

Danniel Linnenberg,

Class of 1971

Patty Hoskins Dilg, Stephen Hewitt,

Class of 1968

Chris & Becky Renshaw Wheat, David Blocksom,

Class of 1967

Randy & Adrianne Langley Underhill,

Class of 1966

Cheryl Pulliam Meadows, Joe Dehner, Sandra Butcher Kuehn,

Class of 1965

Bruce MacDonald,

Class of 1964

Dale & Mary Ruth Davis Browning,

Class of 1963

Earl Schilling, Jim Brown, Robert Linnenberg, Steve Martin,

Class of 1962

Barbara Kiefer,

Class of 1961

Charles Woodward, Gretchen Minning, John Diekman, Lois Percival Widlansky,

Class of 1960

Albert Heckman, Barb Williams Robb, Bill & Nancy VanEpps Derringer, Joby Haynes, Thomas Hern,

Class of 1959

Bill & Nancy Van Epps Derringer, Cecil Dewberry, Dave Kleinschmidt, Jack and Ginny Anderson Cover, Linda Moxley Dolbey, Mareen Duval Wolfe, Rich and Kay Ferguson Eby, Rita Crawford Krempin, Vincent Stitzel,

Class of 1958

Barry Franz, David Wuest, Debbie Slutz Hall, Jean Morrison,

Class of 1957

Carolyn Liles Stith, Don Flamm, Marianne Thompson Levine, Peter Frame,

Class of 1956

Bill & Sue Lindsey Fowee, Camilla Colonel Erkenbrecher, Ed Eggers, Milburn & Cathy Bauer Cooper, Paul Jenkel, Rich and Jane Holwadel Heiser, Richard & Ann Justin Wendel, Robert W. Hayden,

Class of 1955

June Levi Hellman, Robert McElwain,

Class of 1954

Allan Schanzle, Bob Lach, Dale & Ann Saterfield Van Vyven, Donald Hoffmann, Ken & Emily Fray Hagemeier, Richard & Ann Justin Wendel,

Class of 1953

Al Halverstadt, Bill & Lois Ladley Swanson, Carole Finn Halverstadt, Clara Sue Ezzell Barnes, Howard and Janet Davis Melvin, Jack Graver, John Metz, Kip and Sally Crawford, Lawrence McCord, Paul Cramer,

Class of 1952

Gordon Yoshikawa, James & Patricia Lay Abbott, Jean Bauer Bogart, Jim & Betty McCartney Heathcote, Jody Simester Bosomworth, Libby Curtis, Madge Endebrock Smith, Monta Klappert Huber, Theodore George,

Class of 1951

Bill Shafer, Bob Economou, David Krehbiel, John Jordan, John Srofe, Louise Mosier Gaudin, Richard D Wilson, Tom Evans,

Class of 1950

Audrey Fink Cors, Barbara Haskel Gross, Barry Broker, Beth Owens Chato, Bill Kordis, Bob McKeever, Buck and Beatty Cadwallader Wharton, Dick Ernst, Ike Misali, Janet Moeller Perkins, Jim Kumpf, Kent and Marlene Meyer Holwadel, Kermit Smith, Lish Gentrup Witt, Roger Schanzle, Rosella Heinz Shundich,

Class of 1949

Bill and Jackie Sparling Shinkle, Buck and Beatty Cadwallader Wharton, Carol Grimm Bangert, Edward Minning, Floyd Jordan, Jack Radcliffe, Jack Schmidt, John Grate, Marie Robinson White, Mary Boike, Richard Boyle, Ridlon (Skip) Kiphart, William Edwards, William M Black,

Class of 1948

Ann Gutjahr Feinauer, Beverly Laing Blackwell, Bill Forbriger, Charles Winterhalter, Chester Sudbrack, David Bruns, Dottie Baird Breitweiser, Ferd Avril, Harold W Thomas, Jack & Joyce Ernst Hibbard Drake, Janet Manthey Jervis, Lee and Joan Hempel Comisar, Nancy Johnson Babb, Thomas Bingham, William H Schulte,

Class of 1947

David & Ginnie McCartney Jenkins, Jack & Joyce Ernst Hibbard Drake, Jocelyn Jacobs Glass, John Croxton, Richard Heitz, Ruth Sasser Houston, Verna Meyer,

Class of 1946

Anne Kendrick Drake, Catherine Crider Miller, Phillip Schmidt, Richard Miller, Susan Kellogg,

Class of 1945

James Aglamesis, Raymond Scroggins,

Class of 1944

Clyde Schrickel, Jody Howison, Ruth Heitz Sorensen, Suzanne Hetzel Jacobs,

Class of 1943

Bonnie Tredwell Sherman, Catherine Stewart Katz, Dorothy Meyer Secosan, Jack Kendrick, John Erhardt, Richard & Dorothy Diers Pandorf, Richard Phillips, William Stephen,

Class of 1942

Ellen Archea Berghamer, Guy Fibbe, Martha Robinson Farquhar,

Class of 1941

Ben Mallin, Cecil and Marq McLean, G. William McClure, John & Jane McGlaughlin Blocksom, Mary Alice Hahn Shulman, Ruth Diers Quast,

Class of 1940

Richard & Dorothy Diers Pandorf, Walter Meyer,

Class of 1939

Svet & Marvy Jean Stueber Nankovitch,

Class of 1938

Clayton Scroggins, Eric Nielsen, Joseph Aubert, Virginia Merhaut Klassen,

Class of 1937

Marion Lowers Paquin, Robert & Gertrude Ruzicka Kreimer,

Class of 1936

Charles E Wood, Rowena Gregory Compton,

Class of 1934

Leoti Scroggins Jones, Ruth Berry Eckstein,

Class of 1933

Robert & Gertrude Ruzicka Kreimer,

Class of 1932

Dorothy Trankler Radcliffe,

Class of 1931

Svet & Marvy Jean Stueber Nankovitch,

Class of 1920

Helen J. Homoelle, Helen M. Miller, Kathryn Holwadel, Ralph Ginocchio, Robert D. Lindner, Sr., Robert Roncker,

Non-Alumni Friends of Withrow

Helen J. Homoelle, Helen M. Miller, Kathryn Holwadel, Ralph Ginocchio, Robert D. Lindner, Sr., Robert Roncker,